Producent pokryć membranowych poszerza ofertę

Wraz z końcem marca 2015 roku norweski producent membran dachowych, Protan przejął  inną norweską markę, Litex. Firma ta od lat plasuje się w czołówce producentów i dostawców membran do pomieszczeń wilgotnych. Przejęcie umocniło pozycję marki Protan, pozwalając jej na dominację w branży. 

Wzbogacony asortyment

Marka Litex jest od lat rozpoznawalna w Norwegii, a jej panele do pomieszczeń wilgotnych cieszą się uznaniem zarówno wśród ekspertów, jak i użytkowników. Dzięki przyłączeniu marki, Protan może poszerzyć swoją ofertę o najwyższej jakości membrany do łazienek i innych pomieszczeń narażonych na wilgoć.

Jest to również szansa na dotarcie do nieco innych grup odbiorców – firm wykończeniowych i remontowych, hurtowni łazienek i akcesoriów łazienkowych. Perspektywa rozwoju obu marek nie wyklucza włączenia w asortyment marki Litex rozwiązań do tej pory stosowanych przy produkcji membran Protan.

Zarząd firmy Protan zdecydował się na zakup marki Litex po tym jak jej poprzedni właściciele ogłosili 20 marca niewypłacalność firmy. Ze względu na dużą świadomość marki oraz zbudowane dotychczas kanały sprzedaży, marka zachowa swoją nazwę – Litex. 100% udziałów Litex należy do firmy Protan. Dalszy jej rozwój opierać się będzie na strategii zespołu Protan.