Producent membran odnawia budynki z obszaru chronionego

Ścisła współpraca z dostawcami materiałów pozwoliła liderowi w branży budownictwa mieszkalnego – Ben Bailey Homes, zrealizować warte ponad pół miliona nowocześnie wykończone domy w jednym z historycznych obszarów w Wielkiej Brytanii. Producent membran Protan został wybranym dostawcą pokrycia dachowego.

Rozwój obszaru Lasów Królewskich (The Royal Forest) podlega ochronie w zakresie poszanowania przyrody oraz utrzymania obowiązującego stylu zabudowy. Aby dostosować nowe budynki do stylu istniejących, przedsiębiorstwo budowlane Ben Bailey Homes podjęło współpracę z firmą Protan, polecanym dostawcą membran na dachy płaskie na chronionym obszarze. Producent membran Protan oferuje produkty, które zapewniają estetyczne wykończenie dachów, jednocześnie nie naruszając harmonii obowiązującego stylu wykończenia budynków w okolicy.

Jak wyjaśnia architekt Sean Berry z Ben Baileys Homes w Yorkshire: “Partnerska współpraca z firmą Protan pozwoliła nam na wspólny wkład w projekt oraz wykończenie nieruchomości zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dzięki współpracy udało nam się także obniżyć koszty i osiągnąć wizualnie bardzo dobry efekt, który zadowolił zarówno sąsiadów, jak i osoby odpowiedzialne za utrzymanie spójnej stylistyki miejsca.

Współtworzenie unikalnego charakteru miejsca było dla nas ciekawym doświadczeniem. Szczególnie, gdy musieliśmy zachować pierwotny styl osiedla, pracując z nowoczesnymi membranami dachowymi. Fakt, że nieruchomości w tej okolicy sprzedały się tak szybko, świadczy o tym, że udało nam się sprostać temu wyzwaniu.

David Lee, dyrektor Avant Homes dodaje: “Wybraliśmy membrany dachowe Protan ze względu na ich korzystną cenę, łatwy montaż i trwałość. “

W efekcie współpracy obu firm, 5 dwupiętrowych budynków tworzących zaułek na osiedlu mieszkalnym, zwieńczonych jest dachem płaskim pokrytym membraną Protan SE 1.2mm. Ostateczny wygląd budynków doskonale wpasowuje się w obecną strukturę osiedla, na którym znajdują się także jednopiętrowe budynki już wcześniej wykończone membraną Protan.