Prefabrykowana membrana dachowa dla nowoczesnego budownictwa

Rozwój brytyjskiej inżynierii przejawia się również w inwestowaniu w nowoczesne budynki wyższych uczelni. Jednym z takich nowoczesnych budynków jest wydział Produkcji i Inżynierii uczelni Stoke on Trent College.

Nowoczesne budownictwo z marką Protan

Bezkompromisowe podejście w kwestii rozwoju nauki odnosi się nie tylko do samej edukacji młodych ludzi, ale również do budynku, w którym mają szansę rozwijać swoje umiejętności. Projekt budynku kosztował 9 milionów funtów. 5 dachów tego 2 piętrowego budynku pokryto prefabrykowaną jednowarstwową membraną Protan.

Generalny wykonawca Thomas Vale wybrał firmę Roofdec, aby stworzyła efektywny plan działania, który pozwoli wykonać skomplikowany projekt dachu, wraz z panelami solarnymi i oświetleniem zamontowanym na krawędziach o długości dochodzącej nawet do 7 m. Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Roofdec to pokrycie stropu wykonanego z blachy trapezowej z samoprzylepną paroizolacją Protan, a następnie prefabrykowaną membraną Protan SE 1,6mm na powierzchni aż 3500m2.

Oszczędność z prefabrykacją membran

„Prefabrykowane arkusze Protan zostały wymierzone i połączone za pomocą gorącego powietrza jeszcze w fabryce, co daje nam pewność, że otrzymujemy produkt zgodny z naszymi oczekiwaniami. Fachowe przygotowanie membrany wraz ze szczelnymi łączeniami pomiędzy arkuszami, zapewnia jej szczelność, trwałość i odporność na warunki pogodowe. Po naszej stronie pozostaje już tylko mechaniczne zamocowanie membrany, ale dzięki prefabrykacji proces ten odbywa się znacznie sprawniej, a także generuje mniej odpadów.” - wyjaśnia dyrektor Roofdec Contracts, Bob Richardson.

Jak dodaje Luke Fowles, menadżer w Thomas Vale Site: „Budynek realizowany był w systemie zaprojektuj i wybuduj, zależało więc nam na materiałach najwyższej jakości, które są łatwe i szybkie w montażu. Znamy markę Protan i wiemy, że wszystkie jej produkty spełnią nasze wysokie wymagania.”

Protan jest jedynym producentem membran dachowych, który ma w ofercie membrany prefabrykowane. System prefabrykacji pozwala na duże oszczędności w stosunku do konwencjonalnego systemu zakładkowego. Oferta jest korzystniejsza także cenowo, w przypadku porównania do klasycznej membrany, wraz z doliczeniem kosztów montażu. Zapotrzebowanie na konkretne wymiary prefabrykowanych arkuszy wyliczane jest indywidualnie za pomocą autorskiego oprogramowania Protan. Prefabrykacja daje możliwość optymalnego zaplanowania działań i rozmiarów rolek membrany, a dodatkowo redukuje powierzchnię niewykorzystanej membrany.