Pokrycie dachu membraną dokładnie wyliczone

Jedną z naczelnych wartości Protan jest ochrona środowiska naturalnego i jednoczesne dostarczanie trwałych rozwiązań w zakresie pokrycia dachu membraną. Aby wesprzeć klientów już na etapie planowania remontu dachu, Protan stworzył programy do projektowania i planowania modernizacji dachów. 

Pomoc dla profesjonalistów

Pokrycie dachu membraną wymaga wcześniejszego przygotowania listy materiałów, a także wyceny. Doświadczony w tym zakresie norweski producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom branży dekarskiej, tworząc system ProKalk. Pozwala on na zaplanowanie prac remontowych, w tym przewidywanie czasu potrzebnego na realizację zlecenia, a także materiałów niezbędnych do pokrycia określonej powierzchni dachu. Program w zaawansowany sposób pozwala wycenić usługę, a także jasno określić termin zakończenia prac. Zalety wykorzystania ProKalk są więc istotne także z punktu widzenia klienta, który ma pewność, że nie przepłaci za nadwyżkę materiałów.

Projekt z poszanowaniem środowiska

Prace remontowo-budowlane z reguły generują odpady w postaci zużytych materiałów lub tych niewykorzystanych. Wykonawca ma jednak znaczący wpływ na redukcję tych ostatnich, jeśli zastosuje skuteczny program do obliczania zapotrzebowania na materiał budowlany. Program proponowany przez Protan – ProPlan, pozwala odpowiednio wcześniej zaplanować ilość potrzebnej membrany dachowej z uwzględnieniem sposobu jej montażu. Dzięki temu prace remontowe odbywają się z poszanowaniem środowiska naturalnego. Klient natomiast może liczyć na sprawne wykonanie prac, redukcję kosztów montażu oraz materiału. Program pozwala także na tworzenie wizualizacji 3D.

Kwestie bezpieczeństwa

Porycie dachowe musi zapewniać bezpieczeństwo niezależnie od panujących warunków pogodowych. Aby uniknąć uszkodzeń dachu w następstwie silnych powiewów wiatru, należy prawidłowo dobrać typ pokrycia dachowego i sposób montażu membrany. Protan oferuje system obliczeń obciążenia wiatrem, który pozwala na skuteczne dostosowanie mocowania membrany do panujących warunków zewnętrznych. O efektywności obliczeń mogą świadczyć dotychczas zrealizowane projekty, których trwałość określana jest nawet na 30 lat.