Pokrycia membranowe na dachach kompleksu szpitalnego

Jeden z najnowocześniejszych, wielokrotnie nagradzanych szpitali psychiatrycznych korzysta z zaawansowanego pokrycia membranowego najwyższej jakości, które gwarantuje trwałą ochronę obiektu na wiele lat.

Cechą charakterystyczną 25 milionowej inwestycji Mersey Care NHS Trust – nowoczesnego szpitala Clock View - jest organizacja kompleksu szpitalnego w jednopiętrowych budynkach zlokalizowanych na wspólnym terenie. Łącznie kompleks obejmuje 80 sypialni. Aby zagwarantować budynkom trwałość, a pacjentom najwyższy komfort, wszystkie dachy zostały wykończone z użyciem pokrycia membranowego Protan. Jednowarstwowe pokrycie membraną Protan SE 1.8mm zastosowano łącznie na powierzchni 7000 m2. Membrana została zamocowana mechanicznie na warstwie paroprzepuszczalnej.

Jak przyznaje dyrektor zarządzający firmy wykonawczej Richmond Roofing, Lawrence Miller: „Klient zwrócił się do nas z zamówieniem na pokrycie dachu membraną, która będzie posiadała co najmniej 30-letnią gwarancję. Marka Protan okazała się w tej kwestii bezkonkurencyjna, oferując produkt o wymaganej trwałości, jakości i skuteczności.”

Obok dawnego szpitala Walton, Clock View zaliczany jest do nowych obiektów ochrony zdrowia psychicznego, które są specjalnie zaprojektowane do tego celu. Pomieszczenia w budynku są przestronne i jasne, co sprzyja efektywnej terapii i ma wpływ na samopoczucie pacjentów. Kompleks obejmuje nie tylko pokoje, ale również pomieszczenia do nauki, kawiarnię, sale do ćwiczeń i terapii, a także powierzchnie biurowe.

Organizacja Mersey Care NHS Trust, w ramach swojej strategii TIME ( To Improve Mental Health Environments – ang. Poprawić Warunki dla Zdrowia Psychicznego), zdobyła narodową nagrodę BREEAM za Fazę I działań, w której zatroszczyła się o wybudowanie nowych obiektów szpitalnych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w całym mieście. W ramach tej inicjatywy powstał również kompleks szpitalny Clock View. Zastosowanie na dachu budynków membrany Protan SE pozwoliło wykonawcy oddać do użytku budynki, które obecnie kwalifikują się do klasy energetycznej A+.