Podsumowanie roku Protan Polska

W Protan Polska jesteśmy nie tylko dostawcą membran dachowych dla różnego rodzaju realizacji, ale angażujemy się także w nietypowe projekty, zwracając szczególną uwagę na edukację i społeczną odpowiedzialność biznesu. Za nami rok pełen wyzwań. Zapraszamy do lektury.

REALIZACJE

Miniony rok był bardzo dobry dla Protan Polska pod względem udziału w różnorodnych realizacjach. Zastosowanie dla naszych membran jest bardzo szerokie, mogą one być wykorzystywane we wszystkich typach struktur dachowych, podczas budowy nowych budynków, jak również przy ich renowacji.

Ciekawym projektem, w którym braliśmy udział, zarówno pod względem planowania, jak i realizacji było pokrycie dachowe w formie kopuły, dla silosa cukrowego w Stargardzie Szczecińskim. W procesie projektowania pokrycia kopuły użyliśmy innowacyjnego oprogramowania ProPlan, które umożliwia wygenerowanie listy materiałów, wymaganych do instalacji dachu, zapewnia obniżenie kosztów projektu poprzez zoptymalizowanie ilości zamawianych materiałów oraz wpływa na zmniejszenie kosztów dostaw z nim związanych.

Obok dachów przemysłowych, produkty Protan bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach budownictwa mieszkaniowego. Wykorzystano je w realizacji Osiedla Botaniczna w Poznaniu. Niska waga pokrycia, trwałość, wysoka jakość i standard techniczny, a także aspekt ekologiczny produktu bardzo dobrze odpowiadały potrzebom inwestycji.

Coraz popularniejsze na rynku stają się membrany dachowe z logotypem, które możemy zaprojektować we wszystkich dostępnych kolorach. Taki atrakcyjny wizualnie projekt zrealizowaliśmy we Wronkach - pokrycie dachowe dla obiektu Amica, najwyższego magazynu wysokiego składowania w Polsce i jednego z najwyższych w Europie.

To tylko kilka z wielu inwestycji, w których uczestniczyliśmy w 2017 roku.

 

AKCJE CHARYTATYWNE I CSR

Oprócz działań branżowych, pracownicy naszej firmy angażowali się także w inicjatywy charytatywne oraz działania z zakresu CSR.

We wrześniu wspieraliśmy charytatywny wyścig „Złombol 2017”, imprezę dla miłośników motoryzacji i podróży, którzy chcą pomagać. Uczestniczyliśmy także w imprezie sportowej Majka Days w Krynicy – Zdrój. To cykliczny wyścig kolarski dla amatorów, który przyciąga wielu uczestników.

 

EDUKACJA

Jedną z nadrzędnych wartości Protan jest edukacja oraz wsparcie młodych osób na rynku pracy. Także w ubiegłym roku zorganizowaliśmy program praktyk i staży dla studentów ostatnich lat. Jesteśmy również partnerem konkursu „Ikar Jakości” dla autorów najlepszych prac dyplomowych z zakresu zarządzania, organizowanego przez Fundację Qualitas w Katowicach.

Byliśmy organizatorem konkursu dla wszystkich pasjonatów fotografii „DACH-SYMETRIA PRZESTRZENI”, w którym nagrodziliśmy najlepsze zdjęcia dachów w obiektach przemysłowych. Partnerem konkursu był zespół redakcyjny specjalistycznego magazynu branżowego dla architektów i miłośników nowych rozwiązań konstrukcyjnych – „Architektura&Biznes” oraz eksperci w fotografii przemysłowej – „Impact Production”.

Kontynuujemy również cykl zajęć w ramach Szkoły Dekarskiej Protan, szkolącej dekarzy w zakresie właściwości membran PVC, systemach ich montażu oraz zgrzewania. Co roku szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

W 2017 r. zdobyliśmy także kilka wyróżnień. Kapituła Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® doceniła zaangażowanie naszej firmy w poprawę jakości wykonania dachów i nominowała nas do tegorocznej edycji za projekt szkoleń, który organizujemy w ramach Szkoły Dekarskiej Protan. 

Zostaliśmy nagrodzeni także w Programie Rzetelna Firma. To inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, potwierdzająca ich przejrzystość i uczciwość płatniczą. Dzięki przystąpieniu do certyfikacji, firma podkreśla etyczne zachowania w biznesie.

Ponadto Grupa Protan doceniła działania Protan Polska, w tym budowanie relacji z Klientami. Nagrodzono realizację dla Amica we Wronkach.

Mamy nadzieję, że 2018 rok będzie dla Protan Polska równie udany pod względem inwestycji oraz nowych projektów.