Piłkarskie emocje pod dachem Protan

Jedną z ciekawszych realizacji, w której zastosowano produkty Protan jest stadion piłkarski we Wrocławiu. Obiekt jest wysoki na niemal 40 m i może pomieścić ponad 40 tys. kibiców. Na stadionie rozgrywano mecze m.in. podczas Mistrzostw Europy w 2012 r. Obecnie głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Śląsk Wrocław.

Dla tej inwestycji firma Protan Polska dostarczyła 38 740 m2 membrany Protan SE w kolorach jasnoszarym i ciemnoszarym. Jest to pokrycie dachowe wykonane z PVC, zbrojone dzianiną poliestrową, stosowane do dachów eksponowanych.  System ten może być montowany metodą mechaniczną oraz w systemie Vacuum. 

 

Membrany Protan SE zawierają stabilizatory, dzięki czemu są wytrzymałe na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Ponadto produkt ma wysoką odporność na rozdarcia, co jest ważne na dachach wystawionych na działanie wiatru.

 

- Realizacja była dla nas wyzwaniem, ze względu na specyfikę obiektu, warto jednak podkreślić, że produkty Protan bardzo dobrze sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej. Nasze rozwiązania gwarantują trwałość oraz bezpieczeństwo. – mówi Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o.o.

 

Protan jest norweską grupą przemysłową, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany , systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne. Obecnie sprzedaje swoje produkty do 40 krajów na całym świecie.