Najlepsza membrana dachowa na rynku?

Najlepsza membrana dachowa na rynku powinna sprawdzać się w obliczu wciąż zmieniających się warunków pogodowych. W efekcie zmian klimatycznych, spokojne do tej pory regiony nawiedzane są przez wyjątkowo porywiste wiatry i gwałtowne burze. Jak stworzyć dach przyszłości, którzy oprze się najgorszej pogodzie? Protan zaprosił do współpracy czołowe firmy budowlane, aby wspólnie zaprojektować trwałe rozwiązania w budownictwie.


Membrana, która przetrwa

Wyzwanie, które podjął norweski Protan jest odpowiedzią na prognozy, które przewidują coraz trudniejsze warunki pogodowe nie tylko w Norwegii, ale na całym świecie. Również w Polsce w ostatnich miesiącach dochodziło do tragicznych w skutkach wichur. Nowoczesne budownictwo powinno zaproponować użytkownikom bezpieczne konstrukcje, które poradzą sobie z porywami wiatru dochodzącymi do ponad 100 km/h. Ocieplenie klimatu to także inne wyzwania – mniej opadów śniegów, a zamiast tego obfite i długotrwałe opady deszczu.

W ofercie Protan od lat dostępne jest rozwiązanie zaprojektowane z myślą o wietrznych obszarach – Vacuum System. Jest to sposób montażu membrany dachowej wykorzystujący podciśnienie – im silniejsze porywy wiatru, tym lepiej arkusze membrany przylegają do powierzchni dachu. Ten sposób montażu nie wymaga również ingerencji w pokrycie dachowe, nie stosuje się mechanicznych sposobów przytwierdzania membrany.

Zabezpieczenie dachów i nie tylko

- Zależy nam na bliskiej współpracy z firmami z branży budowlanej przy tworzeniu najlepszej membrany dachowej. Aby stworzyć skuteczny produkt, trzeba pomyśleć o całym kontekście jego zastosowania. Szczególnie w budownictwie rozwiązania muszą być kompleksowe, a poszczególne etapu budowy i wzmacniania budynku, powinny uzupełniać się wzajemnie. - podkreśla przedstawiciel działu sprzedaży dachów i membran, Frank Utheim.

Dach bezpieczny dla użytkowników

O tym, jak ważną kwestią jest stworzenie systemu pokryć dachowych, gotowych na trudne warunki pogodowe, mówią także przedstawiciele firm ubezpieczeniowych. Usuwanie skutków nawałnic pokazuje z jaką skalą problemu muszą zmierzyć się inżynierowie budownictwa. Dobrze zabezpieczony dom to już nie kwestia kosztów naprawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców.