Montaż trwałej membrany na dachach szkół

Rządowy projekt budowy szkół ponadpodstawowych w Wielkiej Brytanii dobiega końca. Jednym z dostawców materiałów budowlanych był Protan, którego membrany zostały wykorzystane do pokrycia dachów płaskich szkół w dystrykcie Telford & Wrekin. Jak przebiegała współpraca pomiędzy firmą Protan, wykonawcami oraz samorządem?

Trwałe membrany Protan zostały zamontowane na 8 budynkach szkół. Wykorzystano 22 000 m² ciemnoszarych prefabrykowanych arkuszy membrany SE o grubości 1,2 mm. Dodatkowo dach zyskał izolację termiczną PIR oraz warstwę przepuszczającą parę wodną Protan VB250 przytwierdzoną bezpośrednio do metalowej powierzchni dachu.

Ekonomiczne wykorzystanie membran

System prefabrykowania pozwala na przygotowanie produktów pod konkretny projekt. Dodatkowo, dzięki prefabrykowaniu, ilość odpadów została zminimalizowana. Wykonawca remontu realizowanego na potrzeby programu „Building Schools for the Future”, Bob Richardson przyznaje:

„Projekt wykończenia szkół w Telford wymagał zastosowania ekonomicznych, solidnych i odpowiednich technicznie rozwiązań na dachy. Jednowarstwowa membrana dachowa doskonale wpasowuje się w styl wykończenia budynku, który ma być nowoczesny, ale przy tym nie wyróżniać się w negatywny sposób od otaczającej zabudowy.”

Wykonawca dodaje również: „Kluczowe kryteria programu to zastosowanie wydajnych produktów, aby zapewnić zmniejszenie kosztów i minimalizację odpadów. Dzięki firmie Protan, zyskaliśmy jakość i solidne wykonanie. Szybka realizacja montażu z wykorzystaniem prefabrykowanej membrany, pozwoliła na dotrzymanie terminów i wykonanie remontu w określonym budżecie programu.”

Membrany Protan odznaczają się nawet 30 letnią trwałością, co również miało wpływ na decyzję wykonawcy o wyborze tej marki do wykończenia dachów szkół.