Montaż membrany PVC na najwyższym poziomie

W Norwegii co roku odbywają się ogólnokrajowe mistrzostwa dekarzy, którzy konkurują ze sobą między innymi w montażu membran dachowych. Norweska firma Protan jest jednym z dostawców membran na konkurs. Zapowiada się interesująca rywalizacja.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem norweskiego Stowarzyszenia Pokryć Dachowych (TEF). Jak przyznaje prezes organizacji, Anne Madsen, poprzednia edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem i organizatorzy liczą na sukces także w tym roku.

Po pierwsze wiedza

Konkurs odbywa się podczas targów branżowych, w których swój udział zapowiadają wiodący producenci pokryć dachowych, wykonawcy dachów oraz potencjalni klienci. To nie tylko okazja, aby zaprezentować swoje usługi i produkty, ale także by dzielić się wiedzą z zakresu montażu membrany PVC. Zdaniem przedstawicieli TEF to właśnie wiedza i przygotowanie dekarzy stanowią o niezawodności zamontowanego pokrycia. Nawet najlepszej jakości materiały dachowe nie spełnią swojej roli, jeśli będą nieprawidłowo zamontowane. Dzięki konkursowi, organizatorzy chcą promować edukację specjalistów w zakresie dekarstwa i jednocześnie wyłonić czołówkę norweskich dekarzy.

W konkursie wymagana jest nie tylko fachowa wiedza, ale również opanowanie praktycznych umiejętności montażu membran dachowych. W tym roku zawodnicy zmierzą się z membranami marki: Protan, Icopal i Isola.

Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca w Gardermoen. Zespoły dekarskie składać się będą z 3 osób. Na targi zgłosiło się ponad 30 firm. W planie są między innymi wykłady na temat najnowszych technologii w zakresie pokryć dachowych na dachy płaskie i pokazy dachów zielonych. Zaproszeni są architekci, wykonawcy i doradcy produktowi. Zdaniem organizatorów wydarzenie może być ciekawe także dla ekspertów z zakresu zarządzania zielenią miejską czy też stolarzy.