Montaż membrany na owalnym dachu londyńskiej hali wystawowej

Główna hala londyńskiej Olympii w dalszym ciągu będzie mogła pełnić rolę prestiżowej hali wystawowej na międzynarodowe targi. To jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji tego typu w całej Europie. Świetność obiektu pomogła zachować firma Protan, dostarczając membranę na półokrągły dach hali.

Membrana na zabytkowym budynku

Ponad stu letni budynek Olympii, chroniony jako zabytek II klasy, poddany został renowacji. Odnowione zostały: północna elewacja oraz dach. Projekt zarządzany przez firmę Antony Patrick Associates we współpracy z biurem Mooney Kelly, zajmującym się przygotowywaniem kosztorysów dla generalnych wykonawców, musiał zostać zrealizowany bez konieczności zamykania hali. Cały proces przeprowadzono na czynnym obiekcie z zachowaniem bezpieczeństwa jego użytkowników. Prace ze względu na specyfikę obiektu musiały zostać wykonane w czasie nie dłuższym niż 12 tygodni.

Montaż membrany na dachu półokrągłym

Remont został przeprowadzony na połaci północnej o wysokości 35m, wykonanej w kształcie dachu owalnego w konstrukcji żelaznej. Wykonawca, Heartfelt Roofing, zastosował 1600m2 jednowarstwowej membrany Protan SE 1,2 mm. „Membrana Protan była już wykorzystywana przy odświeżaniu połaci południowej. Dobrze się sprawdziła, co zdecydowało o jej ponownym wyborze, tym razem na połać północną.” tłumaczy Nick Herridge, dyrektor zarządzający w firmie Antony Patrick Associates. „Projekt musiał zostać zrealizowany zgodnie z wyjątkowo napiętym harmonogramem. Zależało nam na czasie, ponieważ obiekt był w ciągłym użytku, a remont stwarzał niedogodności dla użytkowników hali. Membrana Protan nie należy do najtańszych rozwiązań na rynku, ale w zamian zapewnia jakość i trwałość, jakiej oczekujemy. Dodatkowym czynnikiem, który zdecydował o wyborze marki Protan jest dostępność materiałów oraz łatwy montaż.”Hala wystawowa Olympia w Londynie to kolejny już zabytek z membraną Protan na dachu. Jak podkreślają projektanci i wykonawcy, membrana swoją estetyką doskonale odpowiada wyzwaniom jakie stoją przed renowacją zabytków. Bez szkody dla ich unikalnego stylu, zapewniają szczelność i trwałość dachu.