Membrany na attykę - unikalne rozwiązanie

Ważnym elementem dachu płaskiego jest attyka. W wielu przypadkach prawidłowe wykonanie izolacji przeciwwodnej attyki decyduje o szczelności całego pokrycia. Attyka to także miejsce wymagające odpowiedniej izolacji cieplnej, aby  nie powstawały mostki termiczne. Jak postępować z attykami, gdy dach ma zostać zabezpieczony za pomocą membrany? Protan znalazł rozwiązanie.

Wykończenie attyki membraną

System attykowy Protan przewiduje efektywne kładzenie membrany na attykę na jej styku z powierzchnią dachu. Wyzwaniem jest nie tylko dokładne określenie potrzebnego rozmiaru i kształtu arkuszy membrany, ale również poprawne ich zamontowanie. Jednym z najczęstszych skutków nieprawidłowo położonej membrany są nieszczelności, które umożliwiają przenikanie wody do kolejnych warstw dachu.

Uzyskanie szczelności ułatwia  zastosowanie prefabrykowanych kieszeni attykowych z listwą stalową, która umożliwia łatwą instalację wzdłuż krawędzi attyki. Dzięki wykorzystaniu listwy stalowej, zamontowana membrana zachowuje odpowiednie naprężenie i przylega do powierzchni dachu i attyki. Taka instalacja zapewnia najwyższą odporność na działanie wiatru.

Montaż na dwa sposoby

Mocowanie membrany na attyce zgodnie z systemem Protan może odbywać się na dwa sposoby. Dla attyk niskich (do 60cm) prefabrykowana obróbka attyki posiada kieszeń ukrytego mocowania, którą dogrzewa się od spodu na krawędzi między attyką i powierzchnią dachu. Inną możliwość – stosowaną także przy dużej wysokości attyki – jest zgrzewanie pasa ukrytego mocowania od spodu arkusza membrany attyki co 50 cm. W razie potrzeby Protan oferuje także element prefabrykowany z dodatkowa zakładką. Wszystkie produkty dostępne są w wersji prefabrykowanej na zamówienie klienta lub o wymiarach standardowych.