Membranowe pokrycie dachu centrum medycznego

Strategia rozwoju produktów Protan ma na celu m.in. umożliwienie wykonawcom realizacji nawet najbardziej wymagających projektów dachów. Z taką misją Protan odegrał ważną rolę w budowie jednego z największych centrów medycznych w Szkocji.

Memebrana na budynkach użyteczności publicznej

Balfour Beatty jest generalnym wykonawcą wartej 46 milionów funtów inwestycji: kompleksu szpitalnego dla pacjentów z poważnymi chorobami psychicznymi oraz budynków użyteczności publicznej w North Ayshire, oddanych do użytku wiosną 2016 roku.

Podwykonawca McKay Roofing zwrócił się do firmy Protan ze zleceniem efektywnej konstrukcji dachów na budynkach, które przebudowano z 1-piętrowych w 3-piętrowe. McKay użył ponad 2500 m2 membrany PCV Protan SE1.8mm. Membranę zamontowano w mechaniczny sposób na warstwie paroprzepuszczalnej Protan VB250 oraz na polipropylenowej warstwie ochronnej Protan F2B.

Wybór najwyższej jakości

„To skomplikowana budowa – łączy w sobie zalety dachu ciepłego i zimnego, wykorzystuje cynkowaną stal i płyty drewniane do wykończenia stropów. Co prawda, od początku planowana była alternatywna membrana dachowa, ale po przeanalizowaniu wymagań klienta co do trwałości dachu, a także zakładanego czasu realizacji zlecenia, ekipa wykonawcy zdecydowała się na membranę Protan” - wyjaśnia Andy Nelson, menadżer sprzedaży Protan.

„Projekt zakładał budowę zróżnicowanej połaci dachowej wraz z wiatami. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, projektanci mieli na celu dostarczenie rozwiązań odpowiadających najwyższym wymaganiom względem jakości wykonania. Firma McKay wiedziała z doświadczenia, że Protan jest producentem membran, który działa z myślą o jak najlepszych rozwiązaniach dachowych. Tym samym dostarcza swoim klientom kompleksowe rozwiązania: materiały dachowe najwyższej jakości, które można łatwo zamontować na każdej powierzchni i które zapewnią wymaganą trwałość dachu.”

Protan stale pracuje nad ciągłym rozwojem jakości swoich produktów, z myślą o zmieniających się potrzebach klientów. Wysoka trwałość oferowanych membran sprawia, że Protan jest tak często wybieranym dostawcą przez wykonawców dachów.