Membrana Protan SE zgłoszona do konkursu PLGBC Green Building Awards 2018!

Trwa konkurs PLGBC Green Builing Awards 2018 dla firm z branży budownictwa i nieruchomości. Protan Polska startuje w kategorii Green Product of the Year, a zgłoszona została membrana Protan SE. Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa ekologicznego.

Celem firmy Protan jest tworzenie takich membran, które w jak najmniejszym stopniu będą wpływać na środowisko naturalne.

Membrana dachowa SE wykonana jest z ekologicznych surowców. Produkuje się ją w Norwegii, z wykorzystaniem energii elektrowni wodnych. Jej montażu dokonuje się przy pomocy gorącego powietrza, bez użycia gazu lub otwartego ognia - taka metoda spawania jest najbardziej przyjazna dla środowiska.

Pokrycia dachowe Protan są bardzo elastycznym produktem, który charakteryzuje się wysoką jakością, a także wieloletnią trwałością. Dodatkowo są lekkie, dzięki czemu generują niski poziom emisji związanych z ich transportem. Mogą być ponadto w 100% poddane recyclingowi.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wyróżnienie najlepszych zielonych budynków i projektów w Polsce nastąpi podczas uroczystej Gali towarzyszącej 8. Edycji PLGBC Green Building Symposium, które odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.