Aktualności

Membrana do pomieszczeń wilgotnych, odporna na wilgoć

Jeden z uczestników Regat Wielkich Żaglowców w 2014 roku może liczyć przynajmniej na fragment suchego pokładu dzięki firmie Protan

 

75-letni norweski szkolny żaglowiec SS Christian Radich właśnie przeszedł modernizację w Wielkiej Brytanii obejmującą odnowienie kuchni pokładowej, która ma się stać bezpiecznym miejscem do przygotowywania posiłków dla obecnych na jednostce 100 studentów i załogi.


Najważniejszym elementem modernizacji było stworzenie przystosowanej do wilgotnych warunków podłogi, dzięki zastosowaniu elastycznej Membrany PCV Protan G 1,5mm zbrojonej włóknem szklanym. W trakcie tego remontu została zdarta cała okładzina z podłogi oraz ścian kuchni na zlecenie project managerów AP Group. Następnie, wykonawca CC Roofing zamontował tkaninę ochronną, a bezpośrednio na niej ułożył membranę Protan G, która została starannie wykończona warstwą epoksydową. Jak mówi AP Group project manager, Aaron Burbridge - „Fundacja SS Christian Radich zdecydowała się wybrać markę Protan, ponieważ jest czołowym wytwórcą produktów przeznaczonych do pomieszczeń wilgotnych w Norwegii. Naszym zdaniem materiał dostarczony przez firmę Protan jest bardzo dobry, co szczególnie potwierdza ekipa montująca CC Roofing. Ogromnym wyzwaniem było dopasowanie membrany do ciasnej kuchni i znajdującego się w niej sprzętu. Fundacja oraz załoga są bardzo zadowolone z efektu końcowego.”


„W Wielkiej Brytanii memebrany Protan G są głównie stosowane jako warstwy wodoszczelne na dachach balastowanych i odwróconych, ale w Europie ten produkt znany jest jako wypróbowane rozwiązanie do pomieszczeń wilgotnych.” - dodaje dyrektor zarządzający Fraser Maitland. „Stosowana jednocześnie z odpowiednim środkiem przeciwgrzybiczym oraz tkaniną ochronną Protan, będzie efektywnie chronić wnętrze przed przedostaniem się wody do środka, zapewniając załodze bezpieczne i komfortowe miejsce na statku.”