Membrana na dach Protan pomaga w zdobyciu nagród – przykład Advocates Close

Kompleks budynków wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który pozyskał 30 milionów funtów na rozwój, otrzymał główną nagrodę za projekt architektoniczny. Nie bez znaczenia pozostały odważne nowoczesne dodatki zastosowane podczas renowacji nominowanych budynków. 

Zabudowania na starym mieście w Edynburgu, popularnie nazywane Advocates Close, otrzymały nagrodę Scottish Property Awards 2014 oraz prestiżowe wyróżnienie RIAS 2014. Taki sukces był możliwy dzięki wprawnemu połączeniu zabytkowych fasad z nowoczesnymi materiałami, wykorzystanymi do renowacji. Jednym z nowych elementów na budynkach są dachy pokryte membranami Protan, które z łatwością dostosowują się do nietypowych i zróżnicowanych w kształcie powierzchni dachowych. Jednocześnie charakteryzują się najwyższą jakością, odpowiednią dla budynków tej klasy.

Nowe membrany na tradycyjne dachy

Odnowione budynki przeobraziły się w hotele, apartamentowce, biura, bary, restauracje i kafejki tuż przy nowym deptaku. Zwracają uwagę dobrze dobrane pokrycia dachowe wykonane z użyciem membran dachowych Protan G przeznaczonych na dachy balastowane. Pod membranę zastosowano warstwę przepuszczającą parę wodną Protan VB250, membranę Protan AM i włókninę Protan F2B. Wykonawcą była firma Interserve.

Główny architekt projektu, Gavin Lloyd przyznaje: „Budynki zwieńczone są różnorodnymi powierzchniami dachowymi, balkonami, tarasami. Niektóre z dachów wymagały zastosowania balastu, inne rożnych typów pokrycia. Wybraliśmy membrany Protan z uwagi na ich elastyczność i względnie łatwy montaż na powierzchniach o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Produkty Protan sprawdziłyby się w wielu przypadkach, więc spełniły zarówno nasze potrzeby, jak i wymagania wykonawcy.”

Membrana dachowa Protan G, jak zresztą wszystkie pozostałe produkty Protan, posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normami wydajności energetycznej klasy A+.