Membrana dachowa PCV może być eko?

Odpady budowlane generują tak wysokie koszty wywozu, że często trafiają na nielegalne składowiska. Można zapobiegać podobnym sytuacjom już na etapie produkcji. Tę strategię przyjęła norweska firma Protan.pl, która od lat przestrzega standardów związanych z ochroną środowiska.

Produkcja przyjazna dla środowiska

Membrany dachowe Protan produkowane są z myślą o ich optymalnym wykorzystaniu podczas montażu. Firma daje klientom możliwość zamówienia membrany w konkretnym rozmiarze, dzięki czemu produkt nie będzie wymagał przycinania i tym samym generowania odpadów. Proces produkcji membran zakłada również minimalne zużycie surowców naturalnych oraz minimalizowanie odpadów, poprzez uczestnictwo w programach recyklingu.

Ekologia w praktyce

Membrany PCV Protan charakteryzują się niewielką wagą, dlatego mogą być transportowane większymi partiami. W ten sposób redukowana jest emisja spalin przez samochody dostawcze. Trwała membrana PCV nie wymaga częstej wymiany. Jest to produkt, który służy latami. Nie ma więc ryzyka, że zakupiona membrana po paru latach stanie się trudnym w utylizacji odpadem.
W efekcie zastosowania nowoczesnych technologii, membrana dachowa Protan przystosowana jest do montażu przy użyciu gorącego powietrza. Dodatkową zaletą tej metody jest troska o bezpieczeństwo pracowników, którzy nie muszą stosować palników gazowych ani otwartego ognia.

Zgodnie z zasadami

Dla norweskiej firmy Protan ochrona środowiska naturalnego jest istotnym aspektem, dlatego też od lat działa ona w oparciu o międzynarodowe normy ISO, a jej minimalny wpływ na środowisko udokumentowany jest przez Environmental Product Declaration (Deklarację Środowiskową Produktu). Membrany Protan oznaczone są jako produkty przyjazne dla środowiska. Zastosowanie produktów marki Protan pozwala również na uzyskanie certyfikatu BREEAM, który potwierdza najwyższą jakość budynku, zgodną z normami europejskimi w zakresie m.in. wykorzystanych materiałów, energetyki czy też wpływu na środowisko naturalne.