Membrana dachowa – cena i jej optymalizacja w systemie Zaprojektuj i Wybuduj

Korzystnym rozwiązaniem, redukującym koszty i odpady związane z pokryciem dachu, jest prefabrykowana membrana dachowa. Cena gotowego produktu, zakupionego w systemie “Zaprojektuj i Wybuduj” nie jest wysoka, ponieważ przygotowano go tak, by zoptymalizować efektywność i zysk z budowy.

Protan, jeden z trzech największych w Europie producentów membran dachowych, wprowadził unikalny zestaw rozwiązań, którego celem jest wyeliminowanie problemów, z jakimi muszą dziś mierzyć się architekci i budowlańcy pracujący nad swoimi projektami.

Jednym z elementów tego pomysłu jest większe zaangażowanie specjalistów:
Ceniony inżynier powinien uczestniczyć w pracach od początku projektu, nie zaś jedynie na końcu.” - sugeruje Fraser Maitland, dyrektor zarządzający Protan UK. „I to nie tylko, jeśli chodzi o koszt materiałów, ale również o to, ilu potrzeba pracowników np. do przeprowadzenia napraw? Wszystko to przyczynia się do wzrostu kosztów pracy, i jeśli nie jest odpowiednio przemyślane, skutkuje konfliktami i sporami, które pojawiają się, gdy trzeba zmienić założenia, żeby pogodzić wymagania finansowe wykonawcy dachu i inwestora”.

Wyjątkowa propozycja firmy Portan składa się z oprogramowania do projektowania dachów Proplan i gotowych systemów jednowarstwowych. Za pomocą programu Proplan możemy przygotować w systemie autoCAD 2D lub 3D wizualizację dachu, szczegółowe zestawienie materiałów oraz wycenę, zawierającą koszty produkcji i szczegóły montażu na placu budowy.

Unikalna membrana dachowa firmy Protan jest fabrycznie zgrzana i gotowa do montażu. Wyprodukowano ją w najbardziej wydajnych wymiarach szerokości, długości i wielkości rolki. Zmniejsza to ilość pracy na placu budowy oraz pozwala oszczędzać czas. Optymalizuje także proces kontroli jakości, na który nie mają już wpływu zewnętrzne czynniki takie, jak np. przeszkolenie ekipy czy pogoda. Jak dotąd, cena prefabrykowanej membrany dachowej nie jest wyższa niż koszt tradycyjnego standardowego pokrycia dachowego.