Magazyn wysokiego składowania Amica we Wronkach

Na terenie Centrum Logistycznego Amica S.A. we Wronkach, powstaje najnowocześniejszy magazyn wysokiego składowania w Europie. Budynek będzie liczył 47 metrów wysokości i będzie pierwszym najwyższym obiektem tego przeznaczenia w Polsce. Pokrycie dachowe wykonane zostanie z wykorzystaniem rozwiązań membranowych Protan Polska Sp. z o.o.

Realizacja budowy magazynu wysokiego składowania znanego producenta sprzętu AGD w Europie, to kolejny etap do powstania we Wronkach dużego Centrum Logistycznego Amica w ramach realizacji Strategii HIT2023.

Powstające na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Centrum Logistyczne powiększające się o magazyn wysokiego składowania Amica, przełoży się na wzrost zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Konstrukcja budynku zakłada brak emisji zanieczyszczeń i hałasu w procesie jego użytkowania. Tym samym przyszłoroczne ukończenie budowy magazynu będzie przyjazne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również środowiska naturalnego.

Do budowy Centrum Logistycznego, w tym również magazynu wysokiego składowania, zaangażowane zostały jedne z najlepszych firm w tej dziedzinie, jak np. Protan Polska Sp. z o.o. (dostawca innowacyjnych technologicznie rozwiązań dachowych), Kardex Mlog z Niemiec (dostawca technologii i software), DeWaal (wykonawca palowania), Voestalpine z Austrii (wykonawca konstrukcji stalowej) oraz AWBUD (wykonawca branży budowlanej).

Wybór Protan Polska jako dostawcy rozwiązań membranowych do pokrycia dachu magazynu wysokiego składowania Amica jest nie przypadkowy. Budynek magazynu ma być odpowiedzialny ekologicznie. PROTAN posiada system jakości i zarządzania środowiskowego według normy ISO 9001 i ISO 14001, oraz deklarację środowiskową produktu EPD (Environmental Product Declaration). Pokrycia dachowe Protan wykazują najniższą możliwą emisję CO2 oraz najniższe zużycie energii podczas produkcji. Membrany wytwarzane są ze składników zatwierdzonych przez REACH, w procesie produkcyjnym nie powodują wycieków chemikaliów do natury i nie mają odgazowania. Pozostawiają minimalną ilość odpadów na budowie i wykazują niższą wagę przy jak najmniejszym obciążeniu środowiska podczas transportu.

Dodatkowo projekt pokrycia dachowego uwzględnia wykonanie z membrany Protan, czerwonego logo Amica na dachu.

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.