Koszt montażu membrany dachowej

Cena membrany dachowej różni się w zależności od rodzaju dachu, przeznaczenia i funkcji, jaką ma spełniać przyszłe pokrycie dachowe. Jeśli membrana ma służyć lata i spełniać swoją rolę, lepiej na niej nie oszczędzać. Koszty zoptymalizować możemy, stosując odpowiedni sposób montażu lub prefabrykowane arkusze membrany.

 

Ogranicz prace na dachu do minimum

Rozwiązaniem pozwalającym zminimalizować ilość odpadów i liczbę fachowców potrzebnych na placu budowy, jest system prefabrykowanych arkuszy Protan. Jest to rozwiązanie przeznaczone do zastosowania na dużych, nieskomplikowanych projektach dachowych.

Ograniczenie kosztów związanych z robocizną jest możliwe, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu wstępnemu membran. W porównaniu do standardowego systemu zakładkowego, liczba wymaganych zgrzewów jest mniejsza o 64%, a ilość potrzebnej membrany – o 9%. Nie tylko to przyczynia się do oszczędności. Istnieje możliwość zamówienia arkuszy o długościach i szerokościach idealnie pasujących do naszego projektu, dzięki czemu nie tracimy na materiale.

Protan Secret Fix – sprytny sposób na szybki montaż

Drugim sposobem na obniżenie ceny za pokrycie dachowe, jest zastosowanie systemów pasów ukrytego mocowania. Ułatwia on sprawne i bezpieczne położenie dużych powierzchni membrany. Jest to rozwiązanie dedykowane sporym dachom płaskim, na których nie ma przejść przez połać czy wielu klap dymowych. Protan Secret Fix sprawdzi się doskonale w wietrznych regionach – charakteryzuje się wysoką odpornością na ssanie wiatru. A co najważniejsze z perspektywy kosztu montażu membrany – daje możliwość zmniejszenia liczby wykonywanych zgrzewów.

W systemie Protan Secret Fix pasy membrany Protan SE zostały zgrzane fabrycznie za pomocą technologii wysokich częstotliwości. Pasy mają 130 mm szerokości, zajmują spodnią stronę membrany, usytuowane są w równych odległościach od siebie, od 400 mm do 1200 mm. Odległości pomiędzy pasami są dobierane na podstawie obliczeń siły ssania wiatru. System pasów ukrytego mocowania sprawdzi się na podłożu z blachy trapezowej. Przy projektowaniu i optymalizacji należy pamiętać, aby dobrać rozstaw pasów mocowania do rozstawu fal blachy.