Gdzie sprawdzą się izolacje dachowe z arkuszy prefabrykowanych?

Gotowe izolacje dachowe to wygodne rozwiązanie – skracają czas potrzebny na montaż i zmniejszają koszty związane z zatrudnieniem zespołu wykwalifikowanych dekarzy. Jednak zalet prefabrykowanych membran Protan jest o wiele więcej.

Najlepsza ochrona przed wilgocią i wiatrem

Wszystkie membrany Protan stanowią doskonałą izolację przeciwwodną. System arkuszy prefabrykowanych został dodatkowo zaprojektowany tak, by sprostać dużym natężeniom wiatru. Montaż na wpół gotowych arkuszy to doskonałe rozwiązanie w niesprzyjających warunkach pogodowych np. w zimie, gdy opady śniegu i deszczu oraz krótki dzień utrudniają pracę.

To także świetne rozwiązanie, jeśli na budowie obowiązują przepisy ograniczające ilość odpadów. Dzięki możliwości zamówienia arkuszy o najpopularniejszych wymiarach lub specjalnych długościach i szerokościach, odpady i liczba zgrzewów zredukowane są do minimum. W porównaniu ze standardową membraną ilość operacji zgrzewania została zmniejszona o 6 razy! Gotowe arkusze z powodzeniem zastępują standardowe rolki o szerokości 0,67 lub 1 m.


Izolacja dachowa wyjściem awaryjnym?

Prefabrykowane arkusze doskonale sprawdzają się w sytuacjach niespodziewanych – gdy pogoda zmusza do przyspieszenia tempa pracy lub gdy brakuje odpowiedniej liczby fachowców. Gotowe membrany mogą być jedynym ratunkiem w sytuacji, gdy z powodów bezpieczeństwa należy ograniczyć czas zgrzewania.

Wykonanie zgrzewania możliwe jest po zamocowaniu membrany, dzięki czemu maszyna zgrzewająca nie jest potrzebna przez cały czas. Arkusze prefabrykowane nie tylko charakteryzują się podwyższoną odpornością na podmuchy wiatru – często są jedynym rozwiązaniem, gdy jego siła uniemożliwia instalację standardowych rolek.