Futurystyczny dach Aquaparku w Koszalinie

Protan Polska jest dostawcą rozwiązań dachowych wykorzystanych w realizacji projektu budowy Aquaparku w Koszalinie. Ponad 8 000 m2 futurystycznego dachu Parku Wodnego zostało pokryte różnokolorowymi membranami dachowymi Protan. Niezwykle wymagający projekt pokrycia dachowego został oddany do użytku pod koniec 2015 roku.

Wymagająca nie tylko pod względem kształtu i nachyleń konstrukcji, wynosząca ponad 8 000 m2 powierzchnia dachowa została pokryta membranami Protan. Wykorzystano kilka rodzajów kolorów membrany, ułożonej w kształt imitujący refleksy opadających z dachu strug wody. Do realizacji inwestycji wykorzystano membrany w odcieniach zieleni. Klientem projektu był Zarząd Obiektów Sportowych Spółka z o.o. w Koszalinie, a generalne wykonawstwo nad budową obiektu sprawowała Spółka Akcyjna Warbud z Warszawy.

Membrana dachowa ze względu na swoją plastyczność, wytrzymałość mechaniczną i łatwość montażu, na skomplikowanych dachach, sprawdza się na nich najlepiej. Membrany dachowe Protan, zapewniają możliwość pokrycia dachów o najbardziej skomplikowanym kształcie, kącie i nachyleniu połaci. Wyróżnia je wysoka estetyka i prosty montaż przy użyciu minimalnych wymagań sprzętowych, spełniając tym samym wymogi w zakresie jakości, elastyczności i zdolności adaptacji.

Protan produkuje membrany nie tylko w kolorach standardowych. Pożądane kolory specjalne produkowane są na zamówienie. Dowolność w wyborze koloru stwarza możliwość wykonania dowolnego napisu lub logo na dachu. Rozwiązanie to pełni nie tylko funkcję dodatkowej powierzchni reklamowej, ale umożliwia wykonanie dachu w każdym kształcie i kolorystyce.