Największa w Europie fabryka baterii LG z rozwiązaniami PROTAN

W specjalnej strefie ekonomicznej, w województwie dolnośląskim powstaje największa w Europie fabryka baterii litowych do samochodów elektrycznych. Obiekt należący do koncernu LG Chem ma powierzchnię 41 300 m2. Protan Polska odpowiedzialny był za rozwiązania membranowe wykorzystane w pokryciu dachowym.

Południowokoreański LG jest obecny w specjalnej strefie ekonomicznej w województwie dolnośląskim od ponad 10 lat. W Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) mieszczą się zakłady aż czterech spółek koncernu: LG Display, LG Electronics, LG Innotek i LG Chem. Zajmują się one produkcją różnych urządzeń - od paneli LCD, przez sprzęt AGD, aż do elementów oświetlenia LED.

Największa w Europie, fabryka baterii litowych do samochodów elektrycznych LG Chem, będzie miała powierzchnię 41 300 m2. W ramach inwestycji powstanie główna hala produkcyjna z zapleczem biurowo-socjalnym i magazynem, budynek testowni akumulatorów, budynek magazynowy, budynek techniczny, wieże chłodnicze i kilka mniejszych obiektów. Uruchomienie produkcji planowane jest na II połowę 2017 r.

Pokrycie dachowe wykonane zostało z wykorzystaniem rozwiązań membranowych Protan Polska Sp. z o.o. Zastosowano mebrany PROTAN SE w kolorach jasnoszarym i ciemnoszarym. To zbrojona poliestrem membrana dachowa z PVC, stosowana do dachów eksponowanych. Można ją mocować mechanicznie lub podciśnieniowo. Można ją układać na wszelkiego typu podłożach, zarówno na dachach izolowanych termicznie, jak i dachach „zimnych” wentylowanych, a także stosować na dachach o wszelkich kształtach i kombinacjach - płaskich, skośnych i łukowych. Membrana zawiera stabilizator, który sprawia, że jest ona odporna na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV, a także spowalnia proces palenia.

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.