Ekologicznie z pomysłem

Produkty Protan zastosowano przy budowie nowej siedziby firmy Amplus Sp. z o.o. w Prandocinie-Iły. Przy realizacji obiektu wykorzystano ekologiczne rozwiązania - aż 99% materiałów użytych do budowy nadaje się do recyklingu. Oprócz rozwiązań pro-środowiskowych, firma postawiła także na ciekawe elementy architektoniczne, czego przykładem jest kolorowa fasada budynku.

 

Na obiekt w Prandocinie składa się łącznie 28 tys. m2 powierzchni, w tym: 5 tys. m2 infrastruktury biurowej, 31 ramp załadunkowo – rozładunkowych, hale produkcyjne oraz 17 chłodni. Wykonawcą obiektu była firma ATLAS WARD POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Dla tej realizacji Protan Polska dostarczył dwa rodzaje membran o łącznej powierzchni 19 160 m2. Dobór membrany wynikał ze specyfiki pokrycia, w projekcie zastosowano bowiem kilka rodzajów dachów: eksponowany, balastowany oraz zielony.

Jednym z rodzajów była membrana Protan SE 1,5 w kolorze jasnoszarym. Dedykowana dla dachów płaskich, wytwarzana z elastycznego PVC ze zbrojeniem z poliestru. Produkt ten zawiera środek opóźniający palność i stabilizatory, które sprawiają, że pokrycie jest odporne na wysokie i niskie temperatury, a także promieniowanie UV. Membrana cechuje się wysoką odpornością na rozdzieranie, co ma szczególne znaczenie dla systemów dachowych mocowanych mechanicznie.

Drugim rodzajem membrany był Protan G 1,5 dla dachów balastowanych. Wykonana z elastycznego PVC ze zbrojeniem z włókniny szklanej. Jest odporna na przerastanie korzeni oraz promieniowanie UV, wysoką temperaturę oraz działanie mikroorganizmów.

Wszystkie produkty Protan wykonywane są z ekologicznych surowców. Są produkowane, stosowane i obsługiwane przy minimalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych. Dzięki swojej jakości trwałości systemy pokryć pozwalają wydłużyć okres użytkowania, co zmniejsza konieczność wymiany lub renowacji pokrycia dachowego.