Ekologiczne systemy dachowe

O wpływie budynku na środowisko naturalne może decydować wiele czynników, między innymi rodzaj pokrycia dachowego - membrana dachowa. Jaką wybrać, żeby była ekologiczna? 

 

Membrany oraz systemy dachowe Protan łączone są przy pomocy gorącego powietrza – bez użycia gazu czy ognia. Ten sposób montażu należy do najbardziej przyjaznych dla środowiska. Energia elektryczna potrzebna do producji membran pochodzi z norweskich elektrowni wodnych. Filozofią Protan jest wytwarzanie dóbr przy jak najmniejszym zużyciu zasobów naturalnych. Jednocześnie za naszych partnerów biznesowych wybieramy takich dostawców i organizacje, które dzielą z nami ten punkt widzenia.

Eko produkty dla eko rozwiązań

Nasze produkty posiadają certyfikat ISO 14001 i ISO 9001. Dołączyliśmy do uczestników programu EPD – Environmental Product Declaration (Dekaracji Środowiskowej Produktu), która poświadcza, że profil środowiskowy produktu spełnia wszystkie standardy potrzebne, aby był on w pełni ekologiczny.

Nie tylko w ten sposób wspieramy rozwiązania przyjazne naszej planecie. Doceniamy też rolę, jaką w naszych zatłoczonych miasta spełnia zieleń. Dlatego opracowaliśmy szereg systemów dla dachów balastowanych, które pełnią nie tylko funkcje wypoczynkowe czy estetyczne, ale także produkują niezbędny do życia tlen, filtrują go lub zatrzymują zanieczyszczenia. Ponadto zielony dach pokryty roślinnością spowalnia proces odprowadzania opadów deszczu, redukując także zagrożenie związane z powstaniem powodzi na terenie miejskim. Taki dach zwiększa różnorodność biologiczną – można bez przeszkód wykorzystać go np. do produkcji roślin jadalnych.

Membrana dachowa dla dachów zielonych

Protan dostarcza membrany  hydroizolacyjne przeznaczone do każdego rodzaju nasadzeń: ekstensywnych dla drobnej roślinności (murawa, porosty) oraz intensywnych, składających się z krzewów i niskich drzew. Produkujemy także membrany dla dachów torfowych typu skandynawskiego, które można z powodzeniem wykorzystać także w przestrzeni miejskiej.