Dachy płaskie zabezpieczone membraną. Nowy wizerunek centrum Blackpool

Zmiana charakteru okolicy zdominowanej przez szare wieżowce to działania korzystne zarówno dla samych mieszkańców, jak i dla deweloperów, którzy mogą tworzyć nowe zabudowania w ciasnej przestrzeni miejskiej. W Blackpoolu na takie odświeżenie okolicy przeznaczono 22 miliony funtów.

Dachy płaskie na osiedlu mieszkalnym

Deweloper i wykonawca zabudowań mieszkalnych, firma Lovell podjęła się odświeżenia osiedla Queens Park w Blackpool. Pierwszym krokiem było wyburzenie szarych wieżowców mieszkalnych, które tworzyły nieprzyjemny industrialny charakter okolicy. Na miejsce wieżowców zaplanowano niskie zabudowania mieszkalne oraz zielone skwery.  Dwa nowe trzypiętrowe budynki, wybudowane w pierwszej fazie modernizacji osiedla, wyróżniają się innowacyjnym projektem. 40 z 92 mieszkań to w praktyce „elastyczne” domy, w których kawalerki na parterze i 1 piętrze skonstruowano w taki sposób, aby w przyszłości w razie potrzeby mogły zostać połączone w piętrowe apartamenty z 3 pokojami.

Szczelny dach z membraną Protan

Każdy z nowo wybudowanych budynków mieszkalnych, łącznie z balkonami oraz garażami przeznaczonymi dla mieszkańców 2 pokojowych apartamentów, zabezpieczony został za pomocą wodoszczelnej membrany Protan. Do pokrycia dachów i balkonów wykorzystano łącznie 2000 m2 membrany jednowarstwowej. Wykonawca dachów wybrał właśnie markę Protan. Membrany są łatwe w montażu, a przy tym są na tyle trwałe, aby sprawdzić się w okolicy usytuowanej tuż na wybrzeżu.
 
Dyrektor zarządzający firmy wykonawczej, Ian Kynaston, wyjaśnia:
Deweloper wskazał membranę jednowarstwową jako najprostszy sposób, aby uszczelnić dachy, a tym samym oddać mieszkańcom trwałe i bezpieczne domy. My wybraliśmy ostatecznie firmę Protan. Nasza ekipa bardzo dobrze zna tę markę. Z doświadczenia wiemy, że produkty Protan bardzo szybko się układa, a stosunek jakości do ceny jest dodatkowym atutem.”