Dachy płaskie gwarantujące szczelność pokrycia

Największy przewoźnik kolejowy w Wielkiej Brytanii zainwestował w trwałą ochronę przed działaniem wody i wilgoci na dachach kompleksu budynków w Knottingley.

Koleje DB Schenker posiadają w Knottingley w hrabstwie West Yorkshire swoją bazę złożoną z warsztatów dla inżynierów oraz rozdzielni sieci elektrycznej, która zasila kompleks. Dachy płaskie tych obiektów przez wiele lat użytkowania uległy zniszczeniu, w związku z czym wymagały wymiany.

Koleje DB Schenker (UK) zwróciły się do lokalnego eksperta w zakresie renowacji pokrycia dachowego – CC Roofing oraz do jednego z klientów przewoźnika – firmy Protan. Firmy te razem zrealizowały skuteczną modernizację dachu, zrywając stare pokrycie i zastępujące je membraną Protan EX 1.2. Wykorzystana membrana posiada warstwę separacyjną i jest montowana mechaniczne. System Protan EX przystosowany jest do bezpośredniego układania na starym dachu, a jego dzianina poliestrowa wraz z włóknina poliestrową o gęstości 140g/m2, zapewniają szybkie, ekonomiczne i trwałe rozwiązane na co najmniej 30 lat.

Sue Gray, DB Schenker Rail Area Production Manager- Yorkshire & Humber, powiedziała: „Bez wątpienia wodoodporny dach jest niezbędny dla rozdzielni. Nasz budowniczy Bill Cooper z CC Roofing polecił nam właśnie tę markę i ten typ pokrycia dachowego.”

Bill Cooper dodał: „Mimo że dach jest niewielki, wymagał starannego wykończenia wokół obszernego systemu odprowadzania wody, aby zagwarantować wieloletnią trwałość oraz odporność dachu na wpływ wody. Z doświadczenia wiem, że membrany Protan na dachy płaskie zapewniają najwyższą jakość, a także są łatwe w montażu, także podczas precyzyjnego układania ich na krawędziach dachu.”

Jedną z naszych kluczowych zasad jest współpraca”, przyznaje Fraser Maitland, managing director w Protan UK. „Renowacja dla Kolei DB Schenker (UK) pokazuje, że angażujemy się we współpracę oraz komunikację ze wszystkimi naszymi partnerami i dostawcami, a także z klientami!”

Założona ponad 75 lat temu firma Protan jest jednym z największych europejskich producentów jednowarstwowych membran. Produkty Protan zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ich trwałość w temperaturach do -30ºC jest potwierdzona certyfikatami. Wszystkie membrany Protan posiadają certyfikaty BBA, Sintef oraz IAB. Membrany zachowują swoją trwałość do 30 lat, dając pewność właścicielom budynków, że dach przetrwa pokolenia.