Dach w kolorze szachownicy

Membrany dachowe Protan zastosowano podczas budowy nowej siedziby Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Jest to kompleks dwóch pięciokondygnacyjnych budynków, które powstały w miejscu wieloletniej centrali firmy przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu.

Całość założenia to dwa biurowce w kolorze czarnym i białym, połączone ze sobą częścią audytoryjną pokrytą dachem zielonym. Obiekt posiada dach o skośnym profilu, co powoduje że całość daje bardzo ciekawy efekt wizualny.

Dla tej inwestycji firma Protan Polska dostarczyła około 2000 m2 membrany PROTAN SE 1,6 mm w kolorze białym i czarnym. To zbrojona poliestrem membrana wykonana z PVC, stosowana głównie na dachach eksponowanych. Można ją mocować na powierzchniach o wielu profilach - płaskich, skośnych i łukowych, dlatego tak dobrze sprawdziła się w tej realizacji. Podczas montażu pokrycia, zastosowano węższe niż zazwyczaj rolki membrany o szerokości 67 cm.

-Projekt był dla nas wyzwaniem, ponieważ zależało nam na tym, aby powierzchnia dachu była zupełnie gładka. Taki warunek związany jest zawsze z koniecznością odpowiedniego naciągnięcia materiału membranowego. W tym przypadku było to jeszcze bardziej skomplikowane, ze względu skośny profil dachu.- mówi Bartosz Ratajczak, Kierownik Sprzedaży Protan Polska Sp. z o.o.

Generalnym i wykonawcą dachu była firma Trasko-Inwest Sp. z o. o. z Ostrzeszowa.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych produkują wyroby higieniczne, medyczne i kosmetyczne, dostępne w 80 krajach na świecie. Poza Polską firma posiada zakłady produkcyjne w Rosji, na Ukrainie oraz w Indiach.