Solidny i estetyczny dach na taras

Poszukiwanym rozwiązaniem w budownictwie jest estetyczny i trwały dach na taras. W tej roli najlepiej sprawdzają się membrany tarasowe. Pokrycia te spełniają wymagania stawiane przez współczesną architekturę, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.

 

Minimalistyczne rozwiązania

Tarasy i balkony to powierzchnie wystawione na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zwykle usytuowane są na dużych wysokościach, przez co materiały użyte do ich pokrycia muszą być nie tylko trwałe, ale również stabilne. Takich warunków nie spełnią powszechnie stosowane płytki gresowe. Membrany na taras Protan wykonane są z m.in. z plastycznego PVC, wzmocnionego włóknem szklanym, co zapewnia im bardzo dobre parametry ścieralności i sprawia, że łatwo je utrzymać w czystości.

Jedną z największych zalet membran Protan T czy Protan GT jest ich dyskretny wygląd. Dzięki minimalnej grubości (odpowiednio 2,00 mm i 2,4 mm) można je położyć przy niskich progach, które wymagają płaskich rozwiązań powierzchniowych. Membrany stanowią dodatkową izolację przeciw wilgoci i pleśni. Przeciwdziałają także gniciu podłoża oraz chronią je przed korozją.

Dach na taras w układach balastowanych

Innym typem membran są pokrycia przeznaczone do izolacji tarasów w układach balastowanych płytami chodnikowymi, betonem, płytkami czy pokładami drewnianymi. W tym wypadku membranę stosuje się jako warstwę szczelną pod wierzchnie pokrycie tarasu lub balkonu. Produktem przeznaczonym do dachów balastowanych – ale nadającym się również do konstrukcji dachowych – jest membrana Protan G. Tego typu izolacja przeciwwodna może być położona bezpośrednio na konstrukcję nośną lub na izolację termiczną.

Wszystkie membrany Protan zostały przetestowane i posiadają odpowiednie certyfikaty.