Centrum Serwisowe ROSOMAK w Czarnem

Na terenie 52 Batalionu Remontowego w Czarnem powstaje centrum obsługowo-remontowe kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Przetarg na budowę obiektu o kubaturze 33 tys. m3 i niemal 6 tys. m2 powierzchni, wygrała firma Skanska S.A. Dostawcą rozwiązań pokrycia dachowego jest Protan Polska Sp. z o.o.

Z początkiem 2016 roku ruszyły prace budowlane centrum serwisowego kołowych transporterów opancerzonych Rosomak w Czarnem. Generalnym wykonawcą inwestycji o powierzchni prawie 6 tys. m2 jest Skanska S.A. W obiekcie powstanie 16 stanowisk obsługowo - naprawczych, śrutownia, lakiernia, stacja diagnostyczna oraz magazyn części zamiennych.

Skanska S.A. jest odpowiedzialna nie tylko za realizację inwestycji tj. budynku o najwyższych standardach z użyciem najlepszych dostępnych technologii, ale również za jego wyposażenie w nowoczesny sprzęt diagnostyczno - naprawczy.

Dostawcą rozwiązań membranowych do pokrycia dachu centrum składowania KTO Rosomak w Czarnem, został Protan Polska. Innowacyjne technologicznie rozwiązania PROTAN posiadają system jakości i zarządzania środowiskowego według normy ISO 9001 i ISO 14001, oraz deklarację środowiskową produktu EPD (Environmental Product Declaration). Pokrycia dachowe Protan wykazują najniższą możliwą emisję CO2 oraz najniższe zużycie energii podczas produkcji. Membrany wytwarzane są ze składników zatwierdzonych przez REACH, w procesie produkcyjnym nie powodują wycieków chemikaliów do natury i nie mają odgazowania. Pozostawiają minimalną ilość odpadów na budowie i wykazują niższą wagę przy jak najmniejszym obciążeniu środowiska podczas transportu.

Łącznie Protan Polska pod realizację dachu w Centrum Serwisowym Rosomak w Czarnem, dostarczył około 4 tys. m2 membrany dachowej SE w kolorze ciemno-szarym.

Ukończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę 2018 roku.

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.