Centrum Logistyczne AMAZON z rozwiązaniami Protan

Pod Szczecinem, w miejscowości Kołbaskowo powstaje czwarte w Polsce Centrum Logistyczne jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie - Amazon. Generalnym wykonawcą rozpoczętej w listopadzie ubiegłego roku budowy obiektu o powierzchni 162 000 m2 jest Depenbrock Polska. Wykonawcą pokrycia dachowego z wykorzystaniem niezawodnych membran dachowych Protan Polska jest firma Pold-Plast Systemy Dachowe.

Budowa czwartego w Polsce Centrum Logistycznego AMAZON zlokalizowana jest w miejscowości Kołbaskowo na Pomorzu Zachodnim. Położona Pod Szczecinem miejscowość, zyskuje rangę najbardziej atrakcyjnej inwestycyjnie w skali województwa.

Łącznie powierzchnia obiektu przemysłowego, nad którym generalne wykonawstwo objęła firma Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k. dla inwestora Panattoni Europe Sp. z o.o. to 162 000 m2. Dostawcą innowacyjnych technologicznie rozwiązań dachowych jest Protan Polska Sp. z o.o.

Do trzech wcześniej budowanych obiektów Amazon zlokalizowanych w Polsce również wykorzystano membrany dachowe Protan. Na potrzeby inwestycji Centrum Logistycznego w Kołbaskowie Protan dostarczy 70 000 m2 membrany SE 1,5.

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.