Antypoślizgowa wizytówka na membranach dachowych PROTAN

Protan to nie tylko skandynawski producent membran dachowych. Jest także największą firmą dekarską i wykonawczą w tymże regionie. Zdobyte doświadczenie pozwala na rozwijanie produktów marki, modernizowanie ich i ulepszanie, wyprzedzając tym samym potrzeby rynku.

Zachodzące zmiany widoczne są nie tylko na poziomie samej produkcji membran, ale głównie na poziomie ich późniejszego zastosowania na dachach. Pokrycie dachowe powinno być nie tylko szczelne, ale i bezpieczne. Dlatego jednym z elementów charakterystycznych dla membran dachowych Protan jest ich warstwa antypoślizgowa. Wytłaczana na membranach karbowana faktura zapobiega poślizgom co sprawia, że poruszanie się na dachu w trakcie ich montażu, prac konserwatorskich, naprawczych czy serwisowych jest wygodne i niezagrożone.

Skandynawia jest krajem w którym występuje spora ilość opadów w związku z tym potrzeba bezpiecznego poruczania się po dachu jest bardzo istotna z punktu widzenia pracy dekarza. Pamiętajmy, że rynek norweski wymaga od pracodawcy zabezpieczenia pracownika i stworzenia mu godziwych warunków pracy. Z tego właśnie powodu na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, membrany dachowe produkowane przez Protan zaczęły być w standardzie pokrywane warstwą antypoślizgową. Pozwala to bezpiecznie poruszać się po dachu kiedy jest on mokry, zawilgocony lub gdy na dachu znajduje się niewielka ilość śniegu.

Przez wiele lat firma była jedynym producentem tego typu rozwiązań. Obecnie w Polsce zaczynają się pojawiać firmy, które próbują kopiować rozwiązania norweskiego prekursora i producenta. Warto podkreślić, że Protan to lider na rynku europejskim w zakresie produkcji membran dachowych, to firma która wyznacza trendy i kierunki rozwoju pokryć dachowych. Warstwa antypoślizgowa pozwala na swobodne poruszanie się po dachu i dostęp do potrzebnych urządzeń dachowych co wcześniej utrudniała konieczność budowania odpowiedzialnych za komunikację po obiekcie ścieżek dekarskich. Dzięki zastosowanej technologii zabezpieczającej przyczepność osób pracujących na dachu wzrasta komfort pracy dekarzy.

Każda z membran dachowych Protan posiada warstwę antypoślizgową, jest to rodzaj oryginalnego podpisu firmy na swoim produkcie. Po wielu latach użytkowania charakterystyczna struktura membrany jest nadal doskonale zachowana. Najlepszą wizytówką Protan jest jakość sygnowana najlepszymi, jedynymi i prekursorskimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku pokryć dachowych.